ul. Średnia 12, Częstochowa

Pierwsza wizyta

Napisz do mnie

Wypełnij formularz kontaktowy
beautiful-15679_640.jpg

UMÓWIENIE WIZYTY

Telefonicznie pod numerem telefonu ….. , od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00
Jeśli Państwa połączenie nie zostało odebrane proszę o cierpliwość, na pewno oddzwonię.

UWAGA !!!

Jeśli ma Pan/Pani katar, kaszel, biegunkę, podwyższoną temperaturę proszę o wcześniejsze odwołanie wizyty.
Pacjenci z infekcjami nie będą przyjmowani.
‼️ DROGI PACJENCIE ‼️

Umówiłeś się na wizytę, jednak zmieniły Ci się plany? Pamiętaj, by ją odwołać wystarczająco wcześnie‼️ Poświęcisz na to zaledwie chwilę, a umożliwisz zarezerwowanie tego terminu komuś innemu. Szanujmy czas innych a przede wszystkim ich zdrowie.

Łatwo jest zapomnieć o wizycie jeśli czeka się na nią. Właśnie dlatego moi pacjenci otrzymują przypomnienie o terminie wizyty. Mimo to, nie wszyscy stawiają się w umówionym dniu w moim gabinecie i niektórzy nie poinformują wystarczająco wcześnie. To kłopotliwe nie tylko dla mnie, ale i dla pacjentów z listy rezerwowej, którzy z chęcią skorzystaliby z możliwości odbycia wizyty we wcześniejszym terminie. Aby uniknąć takich sytuacji zostaję zmuszony wprowadzić zasadę, że osoby, które nie zgłoszą swojej nieobecności max dzień roboczy przed umówioną wizytą zostaną obciążone kosztami wizyty. Każda osoba umawiając się na wizytę zostaje zobowiązana do wpłacenia przedpłaty max na 3 dni robocze przed wizytą. Wpłaty można dokonać bezpośrednio w gabinecie bądź na konto z dopiskiem: "Imię, Nazwisko i data zarezerwowanej wizyty". (nr konta: 75 1140 2004 0000 3202 7947 2696). Dopiero jej wpłacenie gwarantuje wpisanie na zarezerwowany termin wizyty. Proszę, pamiętaj o tym, ustalając jej termin.

Warto szanować zarówno swój czas, jak i czas innych.

WIZYTA

Po pierwsze WYWIAD Z PACJENTEM

Jeśli to nasza pierwsza wizyta to przygotujmy się na wywiad czyli omówienie problemu. Informacje o wcześniejszych urazach (złamania, skręcenia itp.) i dolegliwościach oraz chorobach umożliwią zebranie danych o stanie zdrowia Pacjenta oraz mogą naprowadzić na przyczynę problemu. Czasami dawno zapomniane kontuzje okazuję się ważną wskazówką. Pacjent w miarę możliwości powinien zabrać na wizytę wyniki badań z opisem (USG, MR, CT), zdjęcia RTG obszaru objętego problemem jak i sąsiednich (ból często jest rzutowany). To wszystko może być bardzo ważne w diagnostyce schorzenia.
!  Proszę samodzielnie nie decydować o wykonywaniu zdjęć rentgenowskich przed wizytą !

Po drugie BADANIE MANUALNE

Terapeuta udziela Pacjentowi szczegółowych informacji o sposobie w jaki zostanie przeprowadzone dalsze badanie, odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości. Badanie ułatwia luźny strój Pacjenta, który umożliwia odsłanianie istotnych dla analizy fragmentów ciała. W celach diagnostycznych lub w trakcie zabiegu możecie zostać Państwo poproszeni o zdjęcie niektórych części garderoby, np. spodni lub bluzki. Proszę więc o przyjście na wizytę w bieliźnie, która w przypadku konieczności jej odsłonięcia nie będzie dla Państwa krępująca.
 Następnie przeprowadzany jest szereg testów i badań w różnych pozycjach ciała, które mają na celu wskazać zaburzenia funkcjonalne spowodowane schorzeniem (nieprawidłowości postawy, napięcia mięśniowo-powięziowe, ruchomości stawów). Badanie często zazębia się ze wstępną terapią a później jest stałym elementem kontroli przebiegu leczenia. Terapeuta stale weryfikuje stan Pacjenta oraz dobrane techniki terapii.

Po trzecie DIAGNOZA

Dobrze przeprowadzone badanie umożliwia postawienie trafnej diagnozy. Nie zawsze ból nogi wskazuje na źródło bólu w kończynie dolnej. Rzutowanie bólu powoduje, że problem zdrowotny często znajduje się w innym miejscu niż odczuwany ból. Nierzadko przewlekłe stany pourazowe maskują główną przyczynę dolegliwości, również urazów mogło być wiele. Dla dobrego fizjoterapeuty nie jest to skomplikowana łamigłówka, lecz proces dochodzenia do przyczyny bywa czasochłonny.
Analizując problem zdrowotny terapeuta wyjaśnia jak doszło do urazu, gdzie tkwi problem, jak się przed nim ustrzec.

Po czwarte TERAPIA

Niezależnie od tego czy dolegliwość czy uraz jest mniej lub bardziej poważny, terapeuta zawsze przedstawia plan leczenia. Wspólnie z Pacjentem określa cel terapii, przebieg, częstotliwość oraz intensywność.

Pacjent musi mieć pewność co zostanie wykonane oraz jakie ewentualne następstwa mogą się pojawić. Częstą konsekwencją terapii, zwłaszcza w problemach przewlekłych jest czasowe zaostrzenie objawów, problem ten należy możliwie minimalizować.

Specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie umożliwia optymalne dostosowanie terapii do bieżącego stanu Pacjenta. Daje to możliwość maksymalnego skrócenia czasu terapii przy zachowaniu skuteczności. Warto pamiętać, że aktywna postawa Pacjenta zawsze pozytywnie wpływa na przebieg terapii, a często jest warunkiem skuteczności.